Wydarzenia - PO WER

tre v07W projekcie POWER „Skarby regionów Europy/Treasure regions” bierze udział szesnastu uczniów ZSGH uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kelner. Odbywamy staż w dziesięciu różnych zakładach pracy. Głównym celem dla którego udaliśmy się do Bolonii, jest nabycie doświadczenia i umiejętności zawodowych od tutejszych pracowników – znakomitych kucharzy.

Read more

florencja1014 kwietnia wybraliśmy się z grupą na wycieczkę do Florencji. Miasto to zadziwia i wzbudza zachwyt u wszystkich. Jest to wyjątkowe miejsce i chętnie się do niego wraca.
Naszą przygodę zaczęliśmy od wyjazdu pociągiem wczesnym rankiem ze stacji kolejowej w Bolonii.

Read more

poczatki10Nasza włoska przygoda zaczęła się od zbiórki o godzinie 3.45 pod stacją paliw w Iwoniczu-Zdroju. Podczas zbiórki jeden z uczestników zaspał i ledwo zdążył na autobus wiozący nas do Katowic. Poza tym incydentem podróż minęła bardzo przyjemnie i spokojnie. Bezpiecznie dojechaliśmy na lotnisko w Katowicach, wszyscy byliśmy bardzo zdenerwowani i podekscytowani. Niewielka część grupy obawiała się, że ich bagaż jest za ciężki, jednak wszyscy bezpiecznie przeszli przez kontrole. Po sprawdzeniu bagażu wszyscy oczekiwali na upragniony lot samolotem ponieważ większa część grupy nigdy nie leciała. Zostaliśmy przydzieleni na odpowiednie miejsca w samolocie linii lotniczej Wizzair.

Read more

wenecja13W niedzielę wybraliśmy się całą grupą na kolejną wycieczkę. Tym razem naszym punktem docelowym była Wenecja – przepiękne miasto zbudowane w lagunie na drewnianych palach, potocznie zwane miastem na wodzie. Naszą przygodę zaczęliśmy od 2 godzinnej jazdy pociągiem. Na całe szczęście nikt się nie spóźnił i nie zgubił, więc mogliśmy spokojnie dotrzeć na stację kolejową, z której odjeżdżał pociąg do Wenecji.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem – panią Chiarą.

Read more

bolonia07To już czwarta grupa uczniów „Gastronomika” wyrusza odkrywać świat w ramach projektu „Skarby regionów Europy/Treasure regions” finansowanego z funduszy UE w programie PO WER.

Przygotowanie do wyjazdu trwa od kilku tygodni. Po stresie kwalifikacji, rozpoczęła się nauka włoskiego, zaliczanie zagadnień z języka angielskiego, powtórka z pierwszej pomocy, szkolenie baristyczne, zajęcia integracyjne i kulturowe, spotkania informacyjne, podpisanie umów….Dużo tego było.

Read more

sofia05Sofia – stolica Bułgarii – to miasto, w którym nasi uczniowie spędzą w przyszłym roku szkolnym 4 tygodnie na stażu zawodowym.

Jaka jest Sofia?

Pełna strzegących ją lwów, orłów i innych pomników.

Różnorodna i pełna kontrastów. Nowoczesna i tradycyjna, bogata i biedna.

Read more

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820