Absolwent jutra

 

W lutym czteroosobowa grupa uczniów z kl. IITHO i IITKK odbyła 14-dniowy staż w Hotelu Ambasadorskim**** w Rzeszowie. Uczestnicy praktyki zmierzyli się z zadaniami wyznaczonymi przez menedżerów hotelu. Mieliśmy okazję sporządzać wyśmienite potrawy, m.in. sushi. Pracowaliśmy także w cukierni oraz przygotowywaliśmy i obsługiwaliśmy bankiety. Do naszych obowiązków należało także robienie kawy i przygotowywanie zastawy stołowej.

Read more

Jeżeli rzeczywiście na świecie nie ma rzeczy niemożliwych, wszystkim wspaniałym, którzy osiągnęli swój szczytowy cel, powinniśmy pogratulować przede wszystkim anielskiej cierpliwości. Na pewno do opanowania tej (dalekowschodniej) sztuki, nie wymagany jest umysł artystyczny, a jedynie odrobina wolnego czasu i pokłady wytrwałości!

Read more

Podsumowanie projektu „Absolwent jutra”

Projekt „Absolwent jutra” realizowany był w ZSGH w Iwoniczu-Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Okres realizacji projektu: od 01.09.2011. do 30.06.2013. Liczba uczestników projektu – 180, w tym 112 uczennic i 68 uczniów.

Read more

Dnia 18 lutego 2013 roku grupa 7 osób z klasy II TKK wyjechała na staż do *** Hotelu Szelców w Lesku. Staż trwał dwa tygodnie, w ciągu których poszerzyliśmy swoją wiedzę w zakresie pracy nie tylko w kuchni i w restauracji, ale również w cukierni, piekarni i w hotelu. W czasie wolnym rozgrywaliśmy mistrzostwa świata „na piłkarzykach” oraz mistrzostwa Europy w bilard Śmiech

Read more

W czerwcu 2013 roku odbyły się dwie kolejne edycje kursów barmańskich w ramach Projektu „Absolwent jutra”, realizowanego w ZSGH w Iwoniczu-Zdroju. Pierwszy kurs odbył się w dniach 10-14.06., a drugi w następnym tygodniu - 17-21.06.2013. W każdym kursie uczestniczyło po 17 osób, a uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły. Kurs prowadził Emil Dziędziurko - miły, sympatyczny, tolerancyjny i kompetentny instruktor, który w sposób bardzo ciekawy opowiadał nam o sposobach przygotowywania drinków.

Read more

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820