Misją naszego Ośrodka jest tworzenie szkoły otwartej i przyjaznej wychowankowi, opartej na właściwych wzorcach postępowania i przygotowującej do samodzielnego życia. Naszym celem jest wszechstronne przygotowanie osoby niepełnosprawnej intelektualnie do pracy zawodowej i satysfakcjonującego wszystkich funkcjonowania w społeczeństwie.

Jesteśmy po to, aby dzieci czuły się z nami dobrze i bezpiecznie. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych wychowanków. Stwarzamy sytuacje, w których każdy uczeń może odnieść sukces na miarę swoich możliwości oraz dążyć do znalezienia właściwego dla siebie miejsca w świecie i życia zgodnie z wartościami chrześcijańskimi.

Staramy się, by dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności konieczne w pracy zawodowej, oraz miały świadomość praktycznej użyteczności zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Nauczyły się rozwiązywać problemy, walczyć ze stresem, skutecznie komunikować się z innymi ludźmi, umiejętnie słuchać i współpracować w zespole.

W atmosferze wzajemnego szacunku, akceptacji, zaufania i tolerancji tworzymy naszym uczniom przyjazną szkołę i bezpieczny internat.

Wspomagamy rozwój dzieci poprzez edukację i zajęcia rewalidacyjne.

Integracja prowadzona w naszej szkole oparta jest na współistnieniu, współpracy i partnerstwie osób w pełni sprawnych i niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach życia szkolnego i społecznego.

Dążymy do integracji naszych wychowanków poprzez:

  1. wspólne dla młodzieży ze szkół masowych klasy i pracownie szkolne,
  2. wspólne mieszkanie w internacie,
  3. współuczestniczenie obydwu grup młodzieży w organizowanych na terenie szkoły i środowiska imprezach zawodowych, kulturalnych i sportowych.
Każde dziecko ma własne możliwości rozwoju - trzeba wydobyć to, 
co w nim cenne, odkryć razem z nim, kim jest i wskazać mu, kim może być.
 

 

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820