1

W Szkolnym Centrum Edukacyjnym, 6 grudnia odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, której bohaterką była tym razem powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

W pięknej scenerii, przy zapalonych lampach naftowych, na tle wystawy „Ta, co nie zginęła”, poświęconej 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, fragmenty lektury przeczytali: Małgorzata Szybiak – dyrektor PBW w Krośnie, Monika Subik – dyrektor, etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego , Jan Barsznica – dyrektor ZSGH, nauczyciele: Magdalena Jacek, Wacław Filipowicz, ks. Karol Wandas oraz uczniowie Mariola Sokół, Weronika Bolanowska, Marek Barzycki, Jakub Anczak, Maja Adamiak i Jakub Rysz. Uroczystość poprowadzili Aleksandra Paradysz i Kamil Frankiewicz.

W dalszej części spotkania Małgorzata Rysz zapoznała zebranych z tematyką wystawy, na którą składały się tablice poglądowe z sylwetkami ojców niepodległości, najważniejszymi wydarzeniami politycznymi i gospodarczymi i historią równouprawnienia kobiet, książki oraz pamiątki historyczne, głównie militaria i przedmioty codziennego użytku.

Wojtek Marek nawiązując do nazwy wystawy „Ta, co nie zginęła” wyrecytował piękny wiersz Edwarda Słońskiego o tym właśnie tytule.

Uroczystość zaszczycili także swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, kierownik Działu Opracowania Zbiorów PBW Romualda Wojnar oraz ksiądz Bogdan Nitka. 

Przybyłym gościom i czytającym wręczono pamiątkowe pierniczki w kształcie konturów Polski z napisem Narodowe Czytanie i #mojaniepodległa# w barwach narodowych.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Jan Barsznica, dziękując zaproszonym gościom za przybycie, organizatorom za przygotowanie uroczystości, a lektorom za stworzenie pięknej atmosfery.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Pani Małgorzacie Szybiak za wypożyczenie materiałów, publikacji, literatury oraz tablic poglądowych na wystawę pt: „Ta, co nie zginęła”.

Aktualności

Czas karnawału w tym roku wyjątkowo długi i obfitujący w różne karnawałowe zabawy. Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcami panią Dorotą Dołęgowską i Gabrielą Reng uczestniczyli w balu zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie. Zabawa odbyła się 7 lutego w restauracji Jaś Wędrowniczek.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820