Erasmus + - Aktualności

18„EUROPEAN VOCATIONAL SKILLS WEEK”

5-9.12.2016 r.

 W wielu szkołach i organizacjach w całej Europie ten tydzień grudnia poświęcony był projektom unijnym związanym ze szkoleniem zawodowym. Nasza szkoła włączyła się w tą międzynarodową akcję i została zaznaczona na mapie Europy wśród innych organizacji biorących udział w tym wydarzeniu.

Read more

logo erasmus plusProjekt „Podróże ze smakiem / Tasty travels”, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, powstał na potrzeby uczniów i uczennic Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju. Nazwa projektu ściśle oddaje charakter zadań, które czekały na uczestników projektu: poznanie i odkrywanie smaków i gustów kraju docelowego, dzielenie się smakiem i gustem narodowym – polskim i regionalnym - podkarpackim, odnalezienie wartości w odmienności kuchni i kultury, wykorzystanie zdobytej wiedzy do rozwoju osobistego, szkoły, regionu i kraju.

Read more

P1220831

  PODSUMOWANIE IV ETAPU PROJEKTU „PODRÓŻE ZE SMAKIEM/TASTY TRAVELS” REALIZOWANEGO W ZSGH W IWONICZU-ZDROJU W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ FINANSOWANEGO Z FUNDUSZY UNII EUROPEJSKIEJ

Uczniowie oraz nauczyciele, którzy przebywali na 4-tygodniowym stażu zawodowym w Hiszpanii, w kulinarnej stolicy tego kraju, Walencji, zaprosili gości na wspólne przyrządzanie sztandarowych potraw kuchni hiszpańskiej autonomicznego regionu Walencja. Mówiąc inaczej: podczas 4-ro godzinnych warsztatów kulinarnych , które odbyły się we wtorek 31 maja 2016 r., gotowali wspólnie walenckie potrawy pod wdzięcznymi nazwami paella(wym. pa-e-ja), fideua(wym. fi-de-ła)tortilla(wym. tor-ti-ja), podgryzając różnorodne tapas, degustując hiszpańskie słodkości przy filiżance cafe solo lub szklance schłodzonej aqua de naranja con limon (a-kła-de-na-ran-cha-kon-li-mon) i przy akompaniamencie muzyki hiszpańskiej.

Read more

kUCZNIOWIE ORAZ NAUCZYCIELE, KTÓRZY PRZEBYWALI NA MIESIĘCZNYM STAŻU W HISZPANII ZAPRASZAJĄ NA WSPÓLNE GOTOWANIE WE WTOREK 31 maja 2016 r. oraz HISZPAŃSKI OBIAD DLA WSZYSTKICH OBECNYCH W SZKOLE I PRACY CZYLI UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW!

Read more

P1210818To już 4 grupa z naszej szkoły wyrusza w „Podróże ze smakiem/Tasty Travels”, ponownie do Walencji w Hiszpanii.

Do podróży należy się dobrze przygotować, dlatego cała grupa uczy się języków – powtarza słówka z języka angielskiego i poznaje podstawy niezwykle urokliwego języka hiszpańskiego. Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, odbywa się kurs tego języka prowadzony przez Ramiro - lektora rodem z Boliwii.

Read more

7

logo erasmus plusAUTORZY PROJEKTU

PODRÓŻE ZE SMAKIEM / TASTY TRAVELS

OGŁASZAJĄ KONKURS!

„PASTA ITALIANA”, CZYLI CO WIESZ O MAKARONACH

Read more

Aktualności

18.10.2018 r. tradycyjnie już na boisku Orlik przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się międzyklasowe rozgrywki piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pod czujnym okiem sędziego p. Michała Nycza rywalizowały 6-cio osobowe drużyny po cztery w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820