I wyjazd - Włochy 2014


Jeszcze tylko kilka dni i opuścimy Bolonię z bagażem pamiątek i doświadczeń. Wiele się tu nauczyliśmy, nie tylko o włoskiej kuchni, zwyczajach i tradycjach, ale też współpracy w grupie, odpowiedzialności, czy zaradności. Pracowaliśmy w hotelach i restauracjach, komunikując się po angielsku oraz częściowo po włosku, dlatego też mamy większą motywację do nauki języków obcych. Poznaliśmy kuchnię regionu Emilia-Romagna. Wiemy że tradycyjnie produkowaną wędliną jest w Bolonii mortadelaUśmiech. Znamy różnicę między tortellini a tortelloni, wiemy że ser Parmigiano Reggiano produkowany jest wyłącznie w tym regionie, podobnie jak wyśmienity ocet balsamiczny. Wiedzą i zdobytym doświadczeniem chętnie się z Wami podzielimy.
Read more

Ferrara to spokojne, klimatyczne miasteczko pół godziny od Bolonii, w którym spędziliśmy leniwą sobotę po kolejnym tygodniu ciężkiej pracy. To miasto rowerów i rowerzystów, na jednego mieszkańca przypadają ok 3 jednoślady Uśmiech

Po przyjeździe zostaliśmy obdarowani pysznymi cukierkami ponieważ ewidentnie wyglądaliśmy jakby brakowało nam energii ;) Pomogło. Wzmocnieni ruszyliśmy oglądać zabytki jak zwykle po drodze robiąc setki zdjęć i wykupując wszystkie pamiątki jakie udało nam się znaleźć. Na głównym placu miasta podziwialiśmy romańską katedrę z wnętrzami w stylu barokowym. Mogliśmy również zrobić zakupy na targu z lokalnymi produktami takimi jak oliwa, sery, czy wina.

Read more
 

Minął już tydzień naszego pobytu we Włoszech,

coraz łatwiej poruszamy się po okolicy,

gubimy się coraz rzadziej ;) 

rozumiemy coraz więcej po włosku,

poznajemy nowe produkty i potrawy.

Read more
 W sobotę, 4 października, wyjechaliśmy z Iwonicza-Zdroju w kierunku Bolonii.
Po długiej, acz emocjonującej podróży, dotarliśmy do celu. Po przekroczeniu granicy włoskiej, wzmocniliśmy się typowym dla Włochów śniadaniem: cappuccino i brioche.

 

Read more
logoGrupa 13 uczniów naszej szkoły wyjeżdża do Bolonii już w sobotę, 4 października. Spędzą tam 4 tygodnie. Staż odbędą w 4-gwiazdkowych hotelach. Zdobędą nowe doświadczenia, poznają włoską kuchnię, zwiedzą ciekawe miejsca i nauczą się podstaw języka włoskiego. W ramach wyjazdu zaplanowano również wycieczki do Wenecji, Florencji i Ferrary.
Kochani, a my wirtualnie jesteśmy w Wami!!!
Poniżej możemy zobaczyć w jakich "skromnych" warunkach przyjdzie pracować uczestnikom projektu Śmiech:
 
 
Prosimy o regularne fotorelacje ze stażu. Powodzenia !!!
Read more

Aktualności

Informujemy, że w dniu 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się KONKURS KELNERSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Uczniowie będą mieli do wykonania: nakrycie stołu dla dwóch gości według wylosowanego menu napój blenderowany w dwóch porcjach w kategorii " Long drink " kawę cappuccino w dwóch porcjach Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału u pani Marty Fejkiel. Termin zgłoszenia upływa 25 listopada. Szczegółowe informacje w regulaminie ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820