Wydarzenia - Historyczne

swiatelko01Delegacja Koła Historycznego uczciła pamięć patrona naszej szkoły Józefa Aleksiewicza, tym samym biorąc udział w akcji "Światełko dla Armii Krajowej". Wydarzenie to jest jednym z elementów centralnych obchodów 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, organizowanych przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowy Związek Żołnierzy AK.

Read more

jolka6 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Historycznego wraz z opiekunkami, pani Jolantą Sałatą oraz panią Renatą Wojnowską-Rygiel uczestniczyli w konferencji historycznej: "Polski wiek XX- losy państwa i narodu", organizowanej przez krośnieński oddział PCEN i rzeszowski oddział IPN.

Wysłuchaliśmy wykładu dr Mirosława Surdeja pt." Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego" oraz wzięliśmy udział w warsztatach przeprowadzonych przez mgr Zenona Fajgera.

Konferencja wzbogaciła naszą wiedzę dotyczącą działalności Polskiego Państwa Podziemnego i funkcjonowania Armii Krajowej.

Paulina Wilusz

uczennica ZSGH

zapalSzkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej zachęca społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji „Zapal Światło Wolności” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. W oknach milionów domów, urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19.30 zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.

Read more

PRZEMYSŁAW MARSZAŁ,

uczeń klasy IV  technikum w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych

otrzymał I miejsce, za prezentację pt. „Rzeczpospolita Iwonicka – podkarpacką legendą”.

Nagroda główna została wręczona podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w kinie "Wczasowicz" w Iwoniczu-Zdroju.

Przemek wielokrotnie imponował swoimi umiejętnościami informatycznymi społeczności szkolnej. Przygotowując konkursową prezentację jak zwykle wykazał się dużą znajomością technologii informacyjnej i w oryginalny sposób połączył różne formy artystyczne tworząc interesujący obraz, opowiadający o dziejach Rzeczpospolitej Iwonickiej. Cieszymy się, że jego praca i zaangażowanie zostały docenione.

KLIKNIJ-ZOBACZ-WARTO

Rok 2014 obfituje w wiele ważnych rocznic historycznych. Właśnie mija 10 lat od odsłonięcia i poświęcenia pomnika W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej Inspektoratu „Podkarpacie” w Krośnie.
Upływająca w tym roku 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego była doskonałą okazją do przypomnienia młodzieży, mieszkańcom Krosna i okolic, zasług żołnierzy AK z terenu Podkarpacia. W uroczystościach zorganizowanych z inicjatywy Krośnieńskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczyła delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Read more

W czwartek, 2 października, dla uczniów klas II i III została zorganizowana lekcja historii w nieco innym wydaniu - nie było wertowania podręczników, notowania w zeszycie i słuchania nauczycielskiego wykładu - ruszyliśmy do Krosna, a dokładniej rzecz ujmując, do krośnieńskich muzeów. Po porannej zbiórce i przegrupowaniu udaliśmy się do trzech z nich: Muzeum Pól Bitewnych, Muzeum Rzemiosła oraz Muzeum Podkarpackiego. Każda grupa „wgryzła się” w temat II wojny światowej z nieco innej strony, w zależności od zwiedzanego miejsca. Liczne eksponaty i ciekawe, wyczerpujące komentarze przewodnika znacznie ułatwiły przyswajanie wiedzy. Następnie spotkaliśmy się wszyscy w kinie ”Sokół”, by obejrzeć film pt. „Miasto 1944”, ukazujący życie oraz trudne wybory, przed jakimi stawiani byli nasi rówieśnicy w czasie wojny. Film mocno działał na widza, podkreślał istotną rolę Ojczyzny w życiu człowieka oraz zmuszał do refleksji nad często niedostrzeganymi, a bardzo ważnymi elementami życia współczesnych ludzi: wolności i pokoju. Takiej wyjątkowej lekcji historii szybko nie zapomnimy, a na pewno będziemy chcieli ją powtórzyć…..

Kółko dziennikarskie
Klaudia Swatek

Aktualności

Tegoroczny okres ferii zimowych część młodzieży "Gastronomika" spędziła aktywnie, uczestnicząc w kursach w ramach projektu pn. „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju”.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820