Wydarzenia - Aktualności

stypendium01Uczennica naszej szkoły z klasy IV THK - Klaudia Waniek - odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się tuż przed świętami 19 grudnia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Prezes Rady Ministrów przyznał łącznie 218 nagród pieniężnych dla uczniów z Podkarpacia za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym. Stypendium przyznawane jest uczniowi klasy maturalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Wyróżnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicewojewoda Lucyna Podhalicz i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Uroczystość uświetnili goście specjalni, którymi byli: Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle; Marta Hamryszczak i Patrycja Wójcik – talenty krasomówcze oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy Klaudii i życzymy dalszych sukcesów!

„Więcaritas08cej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.” (Dz 20,35)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia skłaniają wiele osób do czynienia dobra wokół siebie. Powstaje wiele inicjatyw inspirowanych Mocą z Wysoka.

Szkolne Koło Caritas przyłączyło się, kolejny już raz, do ogólnopolskiej akcji jaką jest „Szlachetna Paczka”. Read more

20181219 1239025 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Read more

DSC 0253Europejski tydzień umiejętności zawodowych to inicjatywa europejska promująca szkolnictwo i doskonalenie zawodowe. Akcja organizowana jest po raz trzeci i Gastronomik w Iwoniczu-Zdroju od początku bierze w niej udział. Jesteśmy jedną z dwóch szkół Podkarpacia i 82 instytucji w Polsce realizujących zadania w ramach European Vocational Skills Week i otrzymaliśmy tytuł oficjalnego partnera współtworzącego to wydarzenie. „Smakowite budowle”2016, „Konkurs flagowy”2017, „Ziarnem malowane”2018 to niektóre z konkursów, które już się odbyły, a Dzień projektów unijnych, Dzień europejskiOdkryj swój talent – buduj swoją przyszłość to nasze przedsięwzięcia zorganizowane z tej okazji.

Read more

zd 01W okrytym śniegiem Iwoniczu-Zdroju, w świątecznym klimacie „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, 16 grudnia odbył się w sali kina „Wczasowicz” XII Kiermasz Świąteczny. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Iwonicza-Zdroju - pan Witold Kocaj, który w ciepłych słowach przywitał zarówno wystawców, gości, jak i pierwszych   odwiedzających. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja stoisk, którą prowadziła pani Dorota Świstak - dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju. Na 13 stoiskach wspaniale prezentowały się świąteczne ozdoby, potrawy, ciasta i ciasteczka przygotowane przez koła gospodyń, uczniów, dzieci i ich rodziców z terenu gminy.

Read more

3Konkurs fotograficzny „Cmentarze wojenne – świadkowie przeszłości”

Autorzy utrwalili na swoich zdjęciach miejsca znane lokalnym społecznościom, ale i miejsca zapomniane, od lat przez nikogo nieodwiedzane. Konkurs zatem nie tylko spowodował utrwalenie na fotografii miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości, ale również sprawił, że niektórym z tych miejsc przywrócono pamięć.

I miejsce – Anita Florek i Dagmara Grzywacz

II miejsce – Katarzyna Zygmunt

III miejsce - Klaudia Waniek

Read more

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820