Wydarzenia - Aktualności

415.10.2018 r. w pięknej jesiennej scenerii rozegrany został kolejny etap biegów sztafetowych. Na wymagającej nie lada zręczności trasie przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie mogli zaprezentować się mistrzowie i wicemistrzowie powiatów z okręgów: Krosno gr., krośnieński, strzyżowski, jasielski. Nasze dziewczęta w tak doborowym towarzystwie uplasowały się na 5 pozycji, choć w trakcie rywalizacji zajmowały nawet miejsce na 3 stopniu podium. Wielkie brawa za walkę i hart ducha należą się drużynie, która wystąpiła w składzie: Gabriela Niedziela, Natalia Masłyk, Natalia Dytko, Wiktoria Klamut, Klaudia Marchewka, Halina Marczak, Marlena Solon, Zuzanna Sołtysik, Kamila Boroń, Katarzyna Zając.

 

zd 01   Smok Wawelski, Rynek Główny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego… To tylko niewielka część atrakcji turystycznych, jakie kryje w sobie Kraków. Aby je poznać, dnia 09.10.2018 r. uczniowie klas I TTŻ, III TŻ i III Zp wyruszyli na jednodniową wycieczkę. Chcieliśmy też  sprawdzić, czym jeszcze zaskoczy nas to miasto. Swoją przygodę zaczęliśmy od odwiedzenia manufaktury czekolady, na co z niecierpliwością oczekiwała grupa cukiernicza. Tam dowiedzieliśmy się jak powstaje ta ekskluzywna słodycz, na czym polega temperowanie oraz jak wykonuje się pralinki i tabliczki czekolady. Mieliśmy także możliwość zobaczenia na własne oczy owocu kakaowca oraz wykazania się twórczością i talentem artystycznym w trakcie wykonywania własnych smakołyków z czekolady. Dowolne kształty i dodatki tj. rodzynki, wiórki kokosowe, orzeszki ziemne, żurawina oraz czekolada mleczna, biała, deserowa… Ograniczała nas tylko własna wyobraźnia.

Read more

15.10.2018 r. w Iwoniczu odbyła się powiatowa edycja biegów sztafetowych w ramach Licealiady, podczas której nie zabrakło naszych dzielnych reprezentantów. Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Masłyk, Gabriela Niedziela, Klaudia Perłak, Natalia Dytko, Klaudia Marchewka, Halina Marczak, Marlena Solon, Wiktoria Klamut, Małgorzata Herbut i Zuzanna Sołtysik po zaciętej walce do ostatnich metrów zajęła 1 miejsce, uzyskując tym samym awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Krośnie. 3 miejsce wywalczyli natomiast nasi panowie, którzy wystąpili w składzie: Miłosz Adamiak, Tomasz Dudzik, Dominik Glazar, Krystian Kopacz, Miłosz Paradysz, Norbert Patlewicz, Jakub Potocki, Dominik Reguła, Karol Szymbara, Paweł Zych. Zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

 

zd 01    Zaczęliśmy nowy rok szkolny i chcielibyśmy Was zainteresować kółkiem carvingu. Jak może zdążyliście się zorientować jest to sztuka rzeźbienia w warzywach, owocach oraz tworzenia smacznych i wspaniałych dzieł sztuki.
Chętnych, którzy chcą się zapoznać z kreatywnymi technikami zdobienia potraw zapraszamy.
Proszę się kontaktować z nauczycielami: Anną Nycz i Katarzyną Jurasz-Świerczek.

krew1

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły oddają honorowo krew, która jest niezastąpionym lekiem ratującym ludzkie życie. We wtorek 2 października odbyła się pierwsza po wakacjach szkolna akcja oddawania krwi. Tym razem do grona krwiodawców dołączyła Karolina i Daniel.
Dyrekcja szkoły oraz opiekun SK HDK PCK serdecznie dziękują za tak szlachetną postawę.

Read more

zd 01    29 września został ogłoszony przez Międzynarodową Organizację Kawy (International Coffee Organization – ICO) jako Międzynarodowy Dzień Kawy. Święto wprowadzono do kalendarza w 2015 roku, choć tradycja picia tego aromatycznego trunku sięga XVI wieku. Kawa (pita w rozsądnych ilościach!) działa dobroczynnie – zawiera przeciwutleniacze zapobiegające powstawaniu wolnych rodników. Przede wszystkim jednak działa pobudzająco, dlatego sięgamy po nią z samego rana. Na świecie co roku wypija się 400 mld filiżanek kawy.
W celu popularyzacji wiedzy na temat kawy, sposobów jej parzenia i przygotowywania napojów na bazie kawy, klasa 3 THK w zawodzie kelner 28 września zorganizowała Dzień Kawy w Iwonickim Gastronomiku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Read more

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820