Wydarzenia - Aktualności

statuetka020Wiosną tego roku miała miejsce X już edycja „Krośnieńskich Pól Nadziei”. Natomiast 16 listopada odbyła się konferencja na temat „Wolontariatu hospicyjnego”. Spotkanie było okazją do podziękowań oraz podsumowania dziesięcioletniej pracy. Osoby i placówki zaangażowane w pracę hospicyjną i biorące udział w akcji „Pola Nadziei” zostały uhonorowane wyjątkowymi statuetkami. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz Gastronomik.

Read more

zd 01 Wino w ostatnich latach stało się modnym elementem, czy wręcz stylem życia, znaczącym dla niektórych tyle samo, co muzyka, teatr czy literatura. Wielu ludzi fascynuje się winem, odnajdując przyjemność w jego kosztowaniu. Jednym z win, znanych na całym świecie jest Beaujolais nouveau. Od 1985 roku trzeci czwartek listopada nazywany jest dniem tego wina. Wówczas rozpoczyna się sprzedaż trunku z tegorocznych zbiorów. W naszej szkole również celebrowano święto Beaujolais nouveau. Liliana i Oliwia z klasy III technikum w zawodzie kelner przybliżyły wiedzę na temat pochodzenia i produkcji  tego rodzaju wina, a Weronika z klasy IV technikum w zawodzie kelner zaprezentowała sztukę jego serwowania.

Read more

Karolina14.11.2018 r. w Rymanowie odbyły się eliminacje strefowe Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Konkurs, kierowany do młodzieży szkół średnich i dorosłych z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, bieszczadzkiego, leskiego, brzozowskiego i sanockiego, rozgrywany w trzech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i monodram, cieszy się od wielu lat dużym powodzeniem i przyciąga licznych uczestników.

Read more

zd 00 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie, uczestnicząca w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, zaprosiła nas do siebie. Opiekunka Szkolnego Koła Zdrowego Stylu Życia - Krystyna Górska wraz z uczniami, przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania, a zwłaszcza znaczenie śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Read more

11list01100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to wydarzenie szczególne. Dlatego społeczność ZSGH wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Iwoniczu-Zdroju przygotowali uroczyste obchody tego wydarzenia w wyjątkowej formie.

Read more

zd 01Andżelika Pudlik z kl. II i Kamila Jaślar z kl. III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zwyciężyły w eliminacjach szkolnych XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczennice wykazały się dużą wiedzą z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia człowieka i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem.
W eliminacjach szkolnych wzięli również udział uczniowie: Wiktoria Borkowska, Wiktoria Ząbkiewicz, Adrianna Jurczak, Katarzyna Staroń, Angelika Paradysz, Julia Dębiec, Daniel Cwynar, Jakub Obłój, Julia Obłój, Zofia Gajewska, Dytko Natalia, Julia Chłap i Karol Harowicz.

Read more

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820