EGZAMINY POPRAWKOWE!

  1. Egzamin maturalny w sesji poprawkowej zostanie przeprowadzony 21 sierpnia (wtorek) 2018 r. o godz. 9.00.
    Zdający powinni zgłosić się co najmniej 30 minut wcześniej.
  2. Egzaminy poprawkowe (promocyjne) odbędą się:
    28.08.2018 r. (wtorek) godz. 8:15 - język angielski,
    29.08 2018 r. (środa) godz. 8:15 - matematyka.

Dyrektor ZSGH

Jan Barsznica

 

 

Indywidualne zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze są prowadzone przez nauczycieli naszego Ośrodka na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1997 roku w sprawie zasad organizowania zajęć rewalidacyjno - wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

Zajęciami tymi są objęci chłopcy – mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Iwoniczu. W pracy z nimi wykorzystuje się różnorodne metody uwzględniające stan dziecka i jego możliwości, są to m.in. metoda stymulacji polisensorycznej według pór roku, metoda Dennisona, metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metoda Affoltera, programy Aktywności oraz Dotyk i Komunikacja Knillów, terapia przez sztukę - muzyka, plastyka, teatr. W ramach zajęć dodatkowych panie  Maria Stanisławska i Anna Grocholska utworzyły Koło Artystyczne „Razem”. Powstało ono dla potrzeb mieszkańców DPS-u z niepełnosprawnością intelektualną oraz uczniów innych szkół chętnych do współpracy. Praca na zajęciach skupia się na aktywności muzyczno - ruchowej oraz recytacji wierszy z elementami dramy i pantomimy.

Należy dodać, że w twórczej aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną najważniejszy jest sam proces, który spełnia rolę rewalidacyjno - terapeutyczną, ograniczający się nieraz tylko do swobodnej ekspresji ruchowej, a nie tylko jego efekty. 


Wychowankowie DPSu spotykają się z wychowankami SOSW i uczniami ZSGH na zabawach i uroczystościach takich, jak: zabawa andrzejkowa, wigilia, bal karnawałowy, festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka.

 

Aktualności

Społeczność szkolna docenia starania uczniów promujących Gastronomik w środowisku lokalnym. W konkursie „Zareklamuj własną...szkołę” wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ZSGH. Spośród najbardziej zaangażowanych w promocję i najbardziej przekonujących, szkolne jury wyłoniło zwycięzców.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820