20181219 1239025 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.


Ideą konkursu było promowanie dobrych językowo uczniów, rozwijanie ich zainteresowań językami obcymi oraz zwiększanie motywacji do dalszej nauki poprzez uczestnictwo w międzyklasowych rywalizacjach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby nie tylko sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego i niemieckiego, ale przede wszystkim porównać stopień ich umiejętności z poziomem w innych klasach.
Z uwagi na zróżnicowane zadania uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością słownictwa, funkcji komunikacyjno-językowych, a także umiejętnością autoprezentacji. Niektóre zadania angażowały mocno uczniów.
W grze „Kalambury” uczestnicy demonstrowali swoje umiejętności odgadywania haseł przedstawianych za pomocą gestów lub rysunków przez jednego z członków drużyny. Było bardzo wesoło. Łamańce językowe były świetną okazją do gimnastyki języka, natomiast dyktando wizualne pozwoliło połączyć stopień zrozumienia tekstu z namalowanym rysunkiem. Powstawały również ciekawe historyjki, a wszystko odbywało się na luzie w formie zabawy bez presji ocen.

OTO LISTA NAGRODZONYCH:

 

JĘZYK NIEMIECKI:

I miejsce: klasa IVTŻB

W składzie: Sylwia Gazda, Wiktoria Ząbkiewicz, Natalia Dominika Zając

II miejsce: kl. IVTHK

W składzie: Klaudia Waniek, Dagmara Grzywacz, Natalia Masłyk

III miejsce: kl. IIITŻ

W składzie: Kamila Jaślar, Norbert Zając, Maciej Rosenbajger

 

JĘZYK ANGIELSKI:

I miejsce: klasa III TŻ

W składzie: Kamila Jaślar, Norbert Zając, Maciej Rosenbajger

II miejsce: klasa IVTŻA

W składzie: Wiktoria Borkowska, Wojciech Marek, Krystian Pindara

III miejsce: klasa IVTŻB

W składzie: Sylwia Gazda, Wiktoria Ząbkiewicz, Natalia Dominika Zając

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy łatwości w przyswajaniu wiedzy językowej.

Do zobaczenia ponownie za rok w II edycji teleturnieju.

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820