zd 01 Wino w ostatnich latach stało się modnym elementem, czy wręcz stylem życia, znaczącym dla niektórych tyle samo, co muzyka, teatr czy literatura. Wielu ludzi fascynuje się winem, odnajdując przyjemność w jego kosztowaniu. Jednym z win, znanych na całym świecie jest Beaujolais nouveau. Od 1985 roku trzeci czwartek listopada nazywany jest dniem tego wina. Wówczas rozpoczyna się sprzedaż trunku z tegorocznych zbiorów. W naszej szkole również celebrowano święto Beaujolais nouveau. Liliana i Oliwia z klasy III technikum w zawodzie kelner przybliżyły wiedzę na temat pochodzenia i produkcji  tego rodzaju wina, a Weronika z klasy IV technikum w zawodzie kelner zaprezentowała sztukę jego serwowania.

Na zakończenie uczestnicy pokazu mieli okazję dokonać częściowej oceny jakości wina, wykorzystując zmysł wzroku i powonienia. Tegoroczne Beaujolais nouveau ocenili jako „głęboko czerwone, delikatnie perliste o wyraźnej nucie owocowej”.

Aktualności

5 grudnia 2018r dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w szkolnym teleturnieju z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów z każdej klasy technikum. Uczniowie konkurowali ze sobą w 8 rundach z obydwu języków uczestnicząc w różnorodnych zadaniach konkursowych ukierunkowanych typowo na konwersację w językach obcych.

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820