Zapraszamy na kursy współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów i uczennic Technikum i ZSZ/Branżowej Szkoły I stopnia - język angielski branżowy, Technikum klasy II, III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej/Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz:

Warsztaty sushi, Nowe trendy kulinarne w Polsce i na świecie, Kuchnia fusion, Cetering dietetyczny, Kurs kelnerski

oraz w zawodzie kelner:

Kurs barmański, Kurs baristyczny i Kurs sommelierski

dla nauczycieli - Kurs sommelierski

Rekrutacja trwa od 11 stycznia 2019 r. do 21 stycznia 2019 r.

Formularz rekrutacyjny można odebrać w Biurze Projektu (sekretariat ZSGH). 

Więcej informacji w zakładce Projekty UE - Program poprawy jakości kształcenia zawodowego oraz na tablicy ogłoszeń.

829 października, w poniedziałek, gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju, których zaprosiliśmy na warsztaty poświęcone zdrowej żywności.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką, poświęconą roli warzyw i owoców w żywieniu człowieka. Następnie, w części praktycznej dzieci pracowały pod kierunkiem nauczyciela technologii i starszych kolegów z klasy III Zk, krojąc z zapałem warzywa i owoce. Sporządziły miedzy innymi surówkę z dyni, która okazała się niespodzianką wizualną i smakową.

Dynia to warzywo bogate w witaminy i minerały, zwłaszcza cynk, a przy tym ma niewiele kalorii. Pod jej twardą skórą kryje się mnóstwo beta-karotenu, który ma działanie przeciwzapalne i antyrakowe. Warto wzbogacać nasz organizm urozmaiconą dietą, dodając do potraw pestki z dyni, bogate w kukurbitynę, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Prawdziwym hitem dnia okazał się również świeżo wyciskany sok z buraka, z dodatkiem innych warzyw i owoców. Młodzi uczestnicy byli zachwyceni smakiem i zaskoczeni składem tego napoju. Na gorące prośby naszych gości podajemy przepis:

4 buraki

4 jabłka

2 marchewki

½ pomarańczy

Zachęcamy wszystkich do korzystania z sezonowych owoców i warzyw.

 

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820