829 października, w poniedziałek, gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju, których zaprosiliśmy na warsztaty poświęcone zdrowej żywności.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką, poświęconą roli warzyw i owoców w żywieniu człowieka. Następnie, w części praktycznej dzieci pracowały pod kierunkiem nauczyciela technologii i starszych kolegów z klasy III Zk, krojąc z zapałem warzywa i owoce. Sporządziły miedzy innymi surówkę z dyni, która okazała się niespodzianką wizualną i smakową.

Dynia to warzywo bogate w witaminy i minerały, zwłaszcza cynk, a przy tym ma niewiele kalorii. Pod jej twardą skórą kryje się mnóstwo beta-karotenu, który ma działanie przeciwzapalne i antyrakowe. Warto wzbogacać nasz organizm urozmaiconą dietą, dodając do potraw pestki z dyni, bogate w kukurbitynę, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Prawdziwym hitem dnia okazał się również świeżo wyciskany sok z buraka, z dodatkiem innych warzyw i owoców. Młodzi uczestnicy byli zachwyceni smakiem i zaskoczeni składem tego napoju. Na gorące prośby naszych gości podajemy przepis:

4 buraki

4 jabłka

2 marchewki

½ pomarańczy

Zachęcamy wszystkich do korzystania z sezonowych owoców i warzyw.

 

Aktualności

Informujemy, że w dniu 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się KONKURS KELNERSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Uczniowie będą mieli do wykonania: nakrycie stołu dla dwóch gości według wylosowanego menu napój blenderowany w dwóch porcjach w kategorii " Long drink " kawę cappuccino w dwóch porcjach Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału u pani Marty Fejkiel. Termin zgłoszenia upływa 25 listopada. Szczegółowe informacje w regulaminie ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820