krew01Zapraszam wszystkich krwiodawców na kolejne szkolne oddawanie krwi w czwartek 18 kwietnia. Spotykamy się w stacji krwiodawstwa w krośnieńskim szpitalu o godzinie 8.00.
Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działa w naszej szkole od kilkunastu lat. Co roku nowi uczniowie zostają krwiodawcami przejmując pałeczkę w tej nieustającej sztafecie dobrej woli od absolwentów opuszczających szkołę. Oddając krew dają chorym ten niezastąpiony lek, który ratuje życie.

Dyrekcja szkoły oraz opiekun SK HDK PCK serdecznie dziękują wszystkim krwiodawcom za tak szlachetną postawę.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy, pełnoletni człowiek.
Aby oddać krew, należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Konieczne jest wypełnienie w stacji krwiodawstwa kwestionariusza osobowego i przejście podstawowych badań lekarskich. Trzeba być po lekkim posiłku.
W zamian za oddanie krwi dawca otrzymuje zwolnienie z zajęć lekcyjnych, posiłek regeneracyjny składający się z 9 czekolad, zwrot kosztów przejazdu do stacji krwiodawstwa a czasem drobne gadżety czy pamiątki. Nasza uczennica Laura Kurdyła, po pierwszej donacji, otrzymała dodatkowo bilet wstępu na film w krośnieńskim kinie Helios.
Pełnoletni uczniowie mogą oddawać krew co dwa miesiące, a uczennice co trzy. Przeciwwskazaniami do oddania krwi są: żółtaczka, choroby układu krążenia, astma, alergie, choroby neurologiczne, łuszczyca, wirus HIV i kiła. Krwi nie można też oddać, kiedy się ma opryszczkę, podwyższoną temperaturę czy bierze się antybiotyki.
Wykonanie tatuażu lub przekłucie uszu powoduje, że przez pół roku nie można być dawcą. Zabiegi te często wykonywane są w miejscach nie zawsze do tego przeznaczonych i dlatego istnieje zagrożenie zarażeniem żółtaczką typu „C” lub „B”.

Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje na stronach:

  1. https://www.rckk.rzeszow.pl/dawcy-krwi/jak-zostac-dawca
  2. https://www.rckk.rzeszow.pl/dawcy-krwi/czy-moge-oddac-krew
  3. https://www.rckk.rzeszow.pl/dawcy-krwi/honorowi-dawcy-krwi---przywileje
  4. https://krwiodawcy.org/ankiety-dla-kandydatow-na-dawcow

 

Aktualności

    Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w konkursie „Biznes klasa 2018” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Jego celem było wyłonienie podmiotów gospodarczych wykazujących się największymi walorami edukacyjnymi, czyli wyróżniających się na tle innych podmiotów w zakresie wspierania szkół zawodowych w województwie podkarpackim.     Do konkursu zgłosiliśmy Hotel Nafta-Krosno, ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820