zd 01 W roku szkolnym 2017/18 po raz pierwszy ogłoszony został III etapowy konkurs skierowany do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej na „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz”. W I etapie szkolnym przystąpiło do niego kilkoro uczniów naszej szkoły, spośród których komisja wyłoniła 1 kandydata - Annę Piątek z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie kucharz, która reprezentowała naszą szkołę w Gorlicach, gdzie odbył się II etap Okręgowy, składający się z części teoretycznej i praktycznej. Warunkiem zakwalifikowania się uczestników do kolejnego etapu ogólnopolskiego było uzyskanie 80% punktów z części teoretycznej i praktycznej konkursowych zmagań. Część teoretyczna obejmowała test z wiedzy gastronomicznej trwający 60 minut, natomiast część praktyczna składała się z przygotowania dwóch potraw w czasie nieprzekraczającym 240 minut. O rozdziale punktów w części praktycznej decydowały następujące elementy: organizacja i higiena pracy, wykonywanie potraw (spójność z tematem, staranność, technika wykonania, pomysłowość, dobór składników), ekspedycja potraw (dobór zastawy, sposób podania – wygląd i aranżacja dań składających się z potraw z drobiu w roli głównej).

Nasza uczennica sporządziła potrawę „Filet wędzony z kaczki podany z fantazyjnymi ziemniakami z puree pietruszkowo-jabłkowym, tatarem z wątróbki, borowików i zielonego groszku z sosem rodzynkowym”. Anna Piątek sprostała wysokim wymaganiom komisji i pokonała konkurencję ze wszystkich szkół gastronomicznych województw podkarpackiego i małopolskiego zdobywając I miejsce.
Przed Anią ostatni etap ogólnopolski, który odbędzie się w kwietniu 2018 r. w Zabrzu. Życzymy jej sukcesu i znalezienia się w gronie laureatów, ponieważ jest o co walczyć. Nagrodą będzie zwolnienie z egzaminu dającego kwalifikacje zawodowe.

Uczennicę przygotowywały panie Wioletta Aszklar i Ewa Litarowicz.

Aktualności

Informujemy, że w dniu 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się KONKURS KELNERSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Uczniowie będą mieli do wykonania: nakrycie stołu dla dwóch gości według wylosowanego menu napój blenderowany w dwóch porcjach w kategorii " Long drink " kawę cappuccino w dwóch porcjach Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału u pani Marty Fejkiel. Termin zgłoszenia upływa 25 listopada. Szczegółowe informacje w regulaminie ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820