P1210818To już 4 grupa z naszej szkoły wyrusza w „Podróże ze smakiem/Tasty Travels”, ponownie do Walencji w Hiszpanii.

Do podróży należy się dobrze przygotować, dlatego cała grupa uczy się języków – powtarza słówka z języka angielskiego i poznaje podstawy niezwykle urokliwego języka hiszpańskiego. Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, odbywa się kurs tego języka prowadzony przez Ramiro - lektora rodem z Boliwii.

Pamiętajmy, że w całej Południowej i Środkowej Ameryce obowiązuje język hiszpański (poza Brazylią, gdzie językiem urzędowym jest portugalski), więc nasz nauczyciel, który wybrał Polskę i Krosno na swój nowy dom, włada biegle tym językiem (mówi też po portugalsku, włosku, angielsku i uczy się chińskiego!). Na koniec kursu cała grupę czeka egzamin!

Gdyby ktoś chciał posłuchać i pouczyć się hiszpańskiego, wystarczy kliknąć w poniższe linki. Zaprowadzi was do darmowej strony z ćwiczeniami.

http://www.goethe-verlag.com/book2/ES/ESPL/ESPL002.HTM

http://www.goethe-verlag.com/book2/_VOCAB/ES/ESPL/ESPL.HTM

Ponieważ wyjeżdżamy jako grupa, więc musimy się też poznać, wiedzieć, czego od siebie oczekujemy, jak możemy sobie wzajemnie pomóc, jakie są nasze mocne i słabsze strony. Powinniśmy też poszerzyć naszą wiedzę o kraju, regionie, miejscowości, do której wyjeżdżamy. Pomogły nam w tym zajęcia integracyjne i kulturowe prowadzone przez naszą Panią Pedagog, Barbarę Ślączkę. Dzięki Pani Basi wiemy na co zwracać uwagę, jak się wspierać i o czym pamiętać, gdy będziemy za granicą reprezentować Polskę, region i naszą szkołę.

To spotkanie można by podsumować jednym życzeniem – aby nam się chciało chcieć – uczyć, pracować, poznawać, dzielić się, pomagać, doświadczać i smakować tego co nowe, inne, ciekawe. Jeśli nam się to uda, to wszystko będzie dobrze.

 

Aktualności

   11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W zmaganiach wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimazjalnych województwa podkarpackiego, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Jaślar z klasy III oraz Andżelika Pudlik z klasy II w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820