Ogłasza się REKRUTACJĘ NA STAŻ dla uczennic i uczniów Technikum,

który odbędzie się w lipcu i sierpniu 2018 r.  w wymiarze 150 godzin. 

W ramach stażu uczeń/uczennica otrzyma stypendium stażowe w wys. 997,40 zł
Rekrutacja trwa od 5 marca 2018 r. do 20 marca 2018 r.

Formularz rekrutacyjny można odebrać w Biurze Projektu (sekretariat ZSGH).

Więcej informacji w zakładce Projekty UE - Program poprawy jakości kształcenia zawodowego - Rekrutacja.

e002Gazpacho, paella czy risotto, a może penne lub fideua? Antipasti czy tapas? Albo tiramisu?

Niektóre nazwy znamy dobrze, inne są zupełnie nowe. Które są potrawami włoskimi, a które hiszpańskimi? Jeśli w środę 28 października słuchaliśmy uważnie prezentacji uczniów, którzy wrócili ze staży zawodowych z Włoch i Hiszpanii, to być może już potrafimy je rozróżnić, a nawet wyobrazić sobie ich smak.

Dzień Śródziemnomorski w naszej szkole był podsumowaniem II i III etapu projektu „Podróże ze smakiem/Tasty Travels” w całości finansowanego z funduszy Unii Europejskiej, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

W lipcu 2015 w Walencji w Hiszpanii, a we wrześniu w Bolonii we Włoszech dwie grupy, po 13 uczniów i 2 opiekunów każda, zdobywały doświadczenie zawodowe w hotelach i restauracjach. Uczyli się podstaw języka danego kraju, wykorzystywali angielski w praktyce, poznawali tajniki kuchni obu krajów, doświadczali kultury życia w krajach śródziemnomorskich, podziwiali unikatowe miasta.

Swym doświadczeniem i wspomnieniami podzielili się z nami. O tym gdzie byli, co robili, co widzieli, czego się nauczyli opowiedzieli w swych prezentacjach. Prezentacje i filmiki będziecie mogli obejrzeć na naszej stronie w zakładce Erasmus+. Tam też możecie poczytać o wszystkich wyjazdach, miejscach praktyk, celach projektu.

Aktualności

   W dniu 12.03.2018 r. Adrianna Jurczak i Wojciech Marek reprezentowali naszą szkołę w finale  IV  Kulinarnego Pucharu Śląska Szkół Gastronomicznych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas wydarzenia Gastro-Silesia/Food Show. Do finału zakwalifikowało się tylko 12 szkół z całej Polski.Uczestnicy mieli do dyspozycji produkty znajdujące się w spiżarni, a składniki główne, które musieli wykorzystać do przygotowania swojego dania ...

Nasza oferta

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju
ul. Piwarskiego 19
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 134 375 431
fax 134 350 326

www: www.zsgh.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 684-23-73-934
REGON 371180820